Orman Genel Müd. 150 Muhafaza Memuru 2013

Kategoriler: zaman:
Beğendiysen Paylaş :

Orman Genel Müdürlüğü 150 Muhafaza Memuru Alacak 2013


Türkiye İş Kurumu İŞKUR Kamu İş İlanları, Kamu Memur Alımları. Orman Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatlarında Çalıştırılmak Üzere Açıktan Atama Yoluyla 150 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapıyor.

Başvurular 1 Ağustos 2013 Tarihinde Başlayıp 15 Ağustos 2013 Tarihi Mesai Saati Bitiminde Sona Eriyor. Orman Genel Müdürlüğü Adana, Sakarya, Kocaeli, Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Bolu (Tüm Liste İçin Tıklayın) Resimdeki Diğer İllerde Toplam 150 Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapacak.

Orman Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatında, 3234 Sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik Ve Orman Muhafaza Memurlarının Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmelik Hükümleri Doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa Tabi Açıktan Atama Yoluyla EK 1 Listede Belirtilen Yerler İçin 150 Adet Orman Muhafaza Memuru Alımı Yapılacaktır.
Adaylara Yapılacak Tüm Tebligat, Duyurular (Başvuru Şartlarını Taşımadığı Anlaşılan Ve Bu Suretle İşlemleri Sonlandırılan Adayların Bilgilendirilmesi Dahil) Orman Genel Müdürlüğünün www.ogm.gov.tr İnternet Adresi Üzerinden Yapılacaktır. Ayrıca Yazılı Bildirim Yapılmayacaktır.
İlanda Belirtilen Nitelikleri Taşımadıkları Sonradan Anlaşılan Adaylar Hakkında Yapılan Tüm İşlemler İptal Edilecektir.

Başvuru Koşulları:
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde Belirtilen Genel Ve Özel Şartlara Sahip Olmak.
Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun Her Yerinde Görev Yapabilir Ve Silah Kullanabilir İbareli), Sağlık Kurulu Raporu Almak.
Askerlikle İlgisi Bulunmamak Veya Askerlik Çağına Gelmemiş Bulunmak Veya Askerlik Çağına Gelmiş İse Muvazzaf Askerlik Hizmetini Yapmış Yahut Ertelenmiş Veya Yedek Sınıfa Geçirilmiş Olmak.
Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Olumlu Sonuçlanmak.
2012 Yılında Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2012-KPSS) En Az 50 Puan Almış Olmak.
Yükseköğrenim Kurumlarına Bağlı Ön Lisans Programlarından; Ormancılık Ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan Ve Fidecilik, Budama Ve Aşılama, Avcılık Ve Yaban Hayatı, Av Ve Yaban Hayatı Bölümlerinden Mezun Olmak.

Başvuru Tarihi Yeri:
Başvurular 01.08.2013 Günü Başlayıp 15.08.2013 Günü Mesai Saati Bitiminde Sona Erecektir. Adaylar www.ogm.gov.tr Adresindeki Başvuru Formunu Doldurarak Başvuru İşlemini Çevrimiçi(Online) Olarak Yapacaklardır. Şahsen Posta, Dilekçe Veya Diğer Şekilde Yapılacak Başvurular Kabul Edilmeyecektir.
Başvurular EK 1 Listede Belirtilen İller Bazında Adayın Tercihine Göre Yapılacak Olup Her Aday En Fazla 10 Adet Tercih Yapabilecektir. KPSS Puanı En Yüksek Olan Adaydan Başlayarak Yapılacak Sıralama Sonucu Her İl İçin Belirlenen Kadronun 4 Katına Kadar Aday Ve Son Adayla Eşit Puana Sahip Adayların Olması Halinde Bunlar Da Son Adayla Birlikte Sözlü Ve Uygulamalı Sınava Girmeye Hak Kazanacaktır. Her Aday Tercih Sıralaması Ve KPSS Puanı Dikkate Alınarak Ancak Bir İlin Sözlü Sınav Listesinde Yer Alabilecektir.
Sözlü Ve Uygulamalı Sınava Girmeye Hak Kazanan Adaylar www.ogm.gov.tr Adresinde 21.Ağustos 2013 Tarihine Kadar Yayınlanacak Olup Ayrıca Yazılı Bildirim Yapılmayacaktır.

Sınav Yeri Tarihi Sınav Belgeleri:
Sözlü Ve Uygulamalı Sınava Katılmaya Hak Kazananların İsimleri, Sınava Katılacakları Yer Ve Saat İle Sınav Kurulları 21 Ağustos 2013 Tarihine Kadar www.ogm.gov.tr İnternet Adresinde İlan Edilecek Olup Sözlü Ve Uygulamalı Sınavlar 23 Ağustos 2013 Günü Ve Devam Eden Günlerde Yapılacaktır.
Adayların Sözlü Sınava Gelirken Yanlarında;
a) Başvuru Formunu (www.ogm.gov.tr Adresinde Doldurulan Formun Çıktısının Islak İmzalı Hali)
B) Fotoğraflı Ve Onaylı Özel Kimlik Belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi Veya Pasaport)
Not: Varsa A2 Sınıfı Sürücü Belgesini, Bulundurmaları Gerekmektedir.

Sözlü Ve Uygulamalı Sınavın Konuları:
Orman Muhafaza Memuru Kadrosunun Gerektirdiği Mesleki Bilgi, (40 Puan)
Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi, (10 Puan)
Genel Kültür, (10 Puan)
Bir Konuyu Kavrama Ve İfade Yeteneği, (10 Puan)
Uygulama Sınavı (30 Puan) Konularından Oluşmaktadır.
Adayın Sözlü Ve Uygulamalı Sınavda Başarılı Sayılabilmesi İçin 100 Tam Puan Üzerinden 70 Puan Alması Gerekmektedir.

Asil Ve Yedek Adayların Listesi:
Adayların, Merkezi Sınav (2012-KPSS) Ve Sözlü Ve Uygulamalı Sınavda Aldıkları Puanların Aritmetik Ortalaması Alınmak Suretiyle En Yüksek Puan Alan Adaydan Başlamak Üzere, Başarı Sırası Belirlenecektir. Asil Ve Yedek Olarak Başarılı Kabul Edilenleri Belirtir Liste www.ogm.gov.tr Adresinde İlan Edilecektir. Ayrıca Yazılı Bildirimde Bulunulmayacaktır.
Başarılı Olan Adayların Atama İşlemi Yapılmadan Önce Yapmaları Gereken İşlemler www.ogm.gov.tr Adresinde İlan Edilecektir.
Sınavda Başarılı Olup Da İşe Başlamayanlar İle İlanda Belirtilen Nitelikleri Taşımadıkları Sonradan Anlaşılması Nedeniyle Ataması Yapılmayanların Yerine, Yedek Listenin İlk Sırasındaki Kişiden Başlanmak Suretiyle Yerleştirme Yapılacaktır.

Beğendiysen Paylaş :

Yukarı Çık